serwis anten warszawa

Anteny satelitarne Warszawa

Nowoczesne anteny do Naziemnej Telewizji Cyfrowej wykonane są ze specjalnych materiałów. Często mają elektronikę z filtarami zabezpieczającymi przed zakłóceniami telefonii komórkowej i internetu bezprzewodowego (LTE). Instalacja Anteny naziemnej skałada się często z wielu elemnetów, które mają pracować wiele lat poprawnie, a często są to zwrotnice, kable, wzmacniacze, zasilacze, sumatory, gniazda, rozgałęźniki, symetryzatory. Trzeba pamiętać, że instalacja Naziemnej Telewizji Cyfrowej (NTC) to nie to samo co telewizja Satelitarna, której sygnał jest mniej więcej taki sam w całej Polsce. Jeżeli chodzi o "NTC"-DVB-T czyli kanały naziemne może być zupełnie inna już u naszego sąsiada za płotem. Dlatego do każdej instalacji monter powinien dobrać Antenę do miejsca montażu po pomiarze profesjonalnym miernikiem. Polecamy aby instalować anteny bez wzmacniacza nawet jeżeli kosztowałoby to dużo drożej, oczywiście w miarę możliwości, ale nie zawsze się to udaje. Czym mniej elektroniki tym lepiej i bezawaryjnie, poza tym zaoszczędzimy na prądzie.

Polecamy dobierać konkretne elementy instalacji u jednego sprzedawcy, aby nie mieć problemów z gwarancją, bo nie będzie wiadomo co źle działa: antena, wzmacniacz, dekoder, zasilacz czy kable mają za duże tłumienie.

Mulitroom

Pamiętaj, że multiroom w Cyfrowym Polsacie jak i w NC+ wymaga aby KAŻDY dekoder był podłączony bezpośrednio do Anteny Satelitarnej lub multiswitcha tak aby dekodery miały niezależny sygnał satelitarny. Informujemy, że nie ma możliwości aby przesłać w/w sygnał bezprzewodowo od satelity do dekodera, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Pamiętaj żeby kable, które instalujemy w domu były najwyższej jakości i położone w tak zwaną gwiazdę a nie przelotowo. Instalacja kabli to podstawa tak jak fundamenty w budynku.

Jeżeli mamy już instalację do multirooma to pamiętajmy, że Cyfrowy Polsat nie wymaga niczego więcej, jak podłączenie dekodera do sygnału telewizji satelitarnej z pozycji 13 stopni E satelity Hot Bird.

cyfrowy polsat multiroom


NC+ natomiast wymaga dodatkowo podłączenia dekoderów miedzy sobą. Przy dwóch dekoderach wystarczy kabel eternetowy pomiedzy dekoderami lub przekaźniki poprzez sieć energetyczną. Kiedy mamy więcej jak dwa dekodery NC+ pozostaje tylko sieć WiFi internetowa.

nc+ multiroom

Przy dwóch dekoderach można połączyć je bezpośrednio kablem Ethernet (standardowym tzw. skrosowanym). W takim przypadku należy w obu dekoderach skonfigurować połączenie sieciowe według opcji "Konfiguracja Ręczna" wpisując adresy IP oraz maski podsieci.

ncplus multiroom

Alternatywą jest połączenie dekoderów z wykorzystaniem sieci elektrycznej. Pośredniczy w nim zestaw adapterów 'Powerline Ethernet'. Te urządzenia nie wymagają konfiguracji, ale podobnie jak przy połączeniu kablem ustawania sieci w dekoderach należy przeprowadzić według opcji "Konfiguracja Ręczna".