serwis anten warszawa

Montaż anten satelitarnych Warszawa Wawer

Montaż anten satelitarnych Wraszawa Nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu i serwisowaniu anten satelitarnych, gwarantuje Państwu wykonanie usługi na najwyższym poziomie. Każda instalacja przeprowadzona jest przez profesjonalistów, przy użyciu wysokiej jakości podzespołów i sprzętu. Montaż antent świadczymy na terenie Warszawy i bliskich okolic. Ze względu na lokalizację naszej firmy, którą jest warszawski Wawer, najwięcej instalacji wykonujemy właśnie w tej okolicy, jednak nie ograniczamy się wyłącznie do tego obszaru.

Anteny dzielą się na nadawcze, nadawczo-odbiorcze i odbiorcze. Służą one do odbioru fal elektro-magnetycznych. Budowa anteny powiązana jest z zastosowaniem do konkretnej długości fali jaką ma odbierać. Mogą to być anteny krótkofalowe, średiofalowe, ultrakrótkofalowe (anteny radiowo-telewizyjne) i mikrofalowe (anteny satelitarne). Anteny dzielą się także ze względu na budowę na ćwierćfalowe, półfalowe oraz charakterystykę przestrzenną (kierunkowe, bezkierunkowe, dookólne).

Podstawowymi parametrami dla każdej anteny są: impedancja, zysk energetyczny i polaryzacja. Antena satelitarna odbiorcza, przeznaczona jest do odbierania mikrofali nadawanych ze sztucznych satelitów geostacjonarnych. Składa się z reflektora (czaszy) i przetwornika częstotliwości (konwertera). W zalezności od rodzaju mogą byc anteny paraboliczne (okrągłe z umieszczonym centralnie konwerterem) albo ofsetowe tzw. podświetlane, gdzie czasza jest wycinkiem paraboli z umieszczonym konwerterem poniżej lustra czaszy. Te ostatnie praktycznie wyeliminowały parabole, ze względu na stosunek wielkości do zysku w gospodarstwach domowych. Natomiast parabole nadal służą w sieciach kablowych i u nadawców telewizyjnych, gdzie wymagany jest bardzo mocny zysk sygnału na wypadek anomali pogodowych. Większość z nich jest podgrzewana, aby roztapiać śnieg który może uniemozliwić odbiór sygnału satelitarnego. Anteny offsetowe ze względu na budowę nie są tak podatne na zaleganie śniegu na czaszy. Ze względu na w/w uwarunkowania w Europie królują anteny offsetowe. Stosują je wszystkie nasze platformy tv sat: Cyfrowy Polsat, NC+, Orange, telewizja na kartę (Smart hd +).

Konwerter satelitarny ma za zadanie odebrać wiązkę odbitą od czaszy, wzmocnić ją i zmienić częstotliwość w zakresie jakim wymaga od niego dekoder satelitarny.

Konwerter monoblok Konwerter octo Konwerter twin Konwerter quad
Anteny naziemne RTV, dobiera się do miejsca instalacji i zależy od nadawcy telewizji naziemnej. Anteny telewizyjne mogą posiadać różne charakterystyki odbioru fali elektromagnetycznej. Wyróżniamy anteny kierunkowe, tzw. szczebelkowe, logarytmiczno-periodyczne (kierunkowe w wyglądzie przypominającą grot strzały), bezkierunkowe, szerokopasmowe anteny siatkowe, które często mogą sprawdzić się w gęstej, miejskiej zabudowie, gdzie sygnał odbierany może być z odbicia i poprawne ustawienie anteny kierunkowej może nie dać efektu.

Antena kierunkowa Antena dvb-t naziemna
Dobry odbiór telewizji naziemnej to wypadkowa wielu czynników: odległości od nadajnika, mocy nadawania, ukształtowania terenu, wysokości nadajnika, ale przede wszystkim zysk anteny odbiorczej, ilość odbiorników jaka ma być zasilana z anteny (bez względu na to czy są podłączone telewizory czy nie, bo po przez podział sygnału tracimy moc i jakość sygnału), długość i jakość kabli w budynku, czułośc głowicy odbiornika. W przypadku słabego sygnału (kratkowanie, stopklatkowanie zacinanie obrazu) należy zmienic antenę na antenę z większym zyskiem lub przy większej ilości odbiorników tv zainstalować wzmacniacz bydynkowy o określonym wzmocnieniu tak, aby nie przesterować sygnału bo uzyskamy odwrotny skutek od zamierzonego. Anteny radiowe dzialają w paśmie fm i zaleca się stosować anteny dookólne typu samochodowego, kołowe i falowane dipole.

Wzmacniacz sygnału Wzmacniacz sygnału, zwrotnica, zasilacz