serwis anten warszawa

Serwis anten satelitarnych Warszawa

Kilka rad dotyczących Anteny Satelitarnej

Antena Satelitarna musi być montowana od Południowej strony ( godz. 12-13 na słońce). Dotyczy to zarówno HotBirda (większość platform Polskich: NC+, Cyfrowy Polsat, Orange itp.) jak i Astry (TV Trwam). Z reguły powinien to zrobić profesjonalista bo Antena musi być ustawiona bardzo precyzyjnie ponieważ odległość sugnału od Nadawcy do naszej Anteny to ok. 77.000 km. Dodatkowo satelity wiszą na wysokości geostacjonarnej tzn. poruszają sie z tą samą prędkością co ziemia (ok. 11tyś. km/godz.). Miejsce, w którym zostanie zamontowana antena musi zapewniać przejście sygnału od stelity do Anteny bez jakichkolwiek przeszkód typu: drzewa, gałęzie, budynki, słupy itp. Kąt padania sygnału to ok. 33 stopni i antena musi być na takiej wysokości aby minąć wszelkie przeszkody (jak na niżej pokazanym rysunku).

serwis antent satelitarnych warszawa

Zarówno wielkość jak i jakość anteny satelitarnej ma duże znaczenie. Na Polskie warunki poptymalną wielkością czaszy jest 80 cm średnicy i dobry konwerter o małym współczynniku szumu i dużym wzmocnieniu wielkości Anteny to nie wszystko anteny tej samej wielkości mogą dawać różny poziom sygnału.

To samo tyczy się innych elektronicznych elementów instalacji satelitarnej ale też telewizji naziemnej. Dobra antena - 80 cm - zapewni możliwość zamontowania tak zwanego zeza czyli dodatkowo odbioru kanałów z satelity Astra (dwie pozycje sat na Hot Bird i Astra z jednej anteny). Jeżeli chcemy podłączyć więcej dekoderów do jednej anteny satelitarnej potrzebny będzie konwerter instalowany w czaszy z tyloma wejściami ile chcemy podłączyć kabli do każdego z dekodera np. podwójny, poczwórny i na osiem wyjść. Gdyby i to było za mało zostaje nam instalacja z multiswitchem, ale ta jest na tyle skomplikowana, że radzę zlecić to profesjonalitom.