serwis anten warszawa

TELEWIZJA NAZIEMNA DVB-T | NAZIEMNA TELEWIZJA CYFROWA - NTC

Na dzień dzisiejszy to zupełnie bezpłatna możliwość oglądania telewizji. W tej chwili mamy 24 kanały DVB-T telewizji naziemnej + 5 kanałów testowych (tak jak w Warszawie).

W Warszawie odbieramy 3 muliplexy, każdy po 8 kanałów z nadajnika Łazy (k. Raszyna) + kilka testów z Pałacu Kultury (mała moc).

Mamy nastepujące kanały: TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Info, Kultura, Polonia, Historia, TVN, Polsat, TVN 7, Puls TV 4, Polsat Sport News, Fokus, Stopklatka, TVP ABC, TRWAM i wiele innych. W przyszłym roku kolejne kanały takie jak KIWI TV (AGORA), WP1 (WIRTUALNA POLSKA), ZOOM TV, TV# oraz inne kanały w tym 3 kanały TVP.

Aby odbierać te kanały nie musisz mieć najnowocześniejszego telewizora, po prostu musisz posiadać sprawną anteną do NTC i zainstalować dekoder MPG-4 do naziemnej telewizji cyfrowej i połaczyć go kablem euro-euro, HDMI lub innym do twojego telewizora. Zaznaczam, że nie każdy tzw. płaski telewizor ma możliwość odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, czasami do niego też trzeba zainstalować dekoder telewizji naziemnej.

Switch SAT-TV Switch SAT-TV
Zauważyć trzeba, że sygnał cyfrowy jest zero-jednykowy albo jest w idealnej jakości albo wogóle. Trzeba zaznaczyć że nowe kanały będą nadawane z innego pasma niż do tej pory, tzn. pasma VHF, którego w niektórych nowoczesnych antenach nie było bo faktycznie nie było takiej potrzeby ale to się zmieni. Do istniejącej anteny trzeba będzie domontować 2-gą antene i zwrotnicę antenową aby do instalacji dodać nowe pasmo.

Zwrotnica FHV Zwrotnica VHF